Konkursy informatyczne

Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017

W maju b.r. nasi uczniowie brali udział w kilku konkursach informatycznych.

W tym roku nasza szkoła po raz trzeci brała udział w Międzynarodowym Konkursie Programowania Baltie 2017.

12 tys. uczestników z 3 krajów rywalizowało przez 3 miesiące w kolejnych etapach. Gęste sito wcześniejszych etapów przeszło aż 12 uczniów naszej szkoły.

W 2,5 godzinnym finale międzynarodowym, w którym uczniowie musieli zmierzyć się z ośmioma zadaniami programistycznymi, które wymagały m.in. znajomości metod sortowania, algorytmów rekurencyjnych, pętli warunkowych.

W kategorii klas młodszych reprezentowali nas Bartłomiej K.(3c), Maja B.(3b), Jan D.(3a), Bartosz K.(3c), Karol Ś.(3c), Tomasz C.(3c). W kategorii klas starszych reprezentowali nas Agnieszka S.(5a), Piotr K.(4a), Wojciech P.(6b), Marlena S.(6a), Bartosz P.(4b), Jowita M.(6a).

Laureatami w tej kategorii klas 1-3 zostali Bartłomiej K. i Maja B. zajmując odpowiednio 8 i 10 miejsce.

Laureatami w tej kategorii klas 4-6 zostali Agnieszka S., Piotr K. zajmując odpowiednio 9 i 21 miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszym młodym programistom, którzy po raz kolejny udowodnili, że należą do czołówki światowej w programowaniu. Uczniów przygotowywał i towarzyszył im podczas finału p. Szymon Domaradzki

Nagrody dla finalistów ufundowali:

Uczniowie, rodzice i opiekun składają serdeczne podziękowania w/w  osobom za ufundowanie i dofinansowanie super nagród rzeczowych.

Zdjęcia z konkursu dostępne w galerii szkolnej (fot. M. Kucharczyk).

Z okazji Małopolskiego Festiwalu Programowania uczeń Wojciech P. (6b) brał udział w konkursie „Zaprogramuj smoka” polegającym na stworzeniu gry komputerowej, której głównym bohaterem jest Smok Wawelski.
Gra stworzona przez naszego ucznia zdobyła drugą nagrodę w kategorii gier napisanych w innym języku programowania niż scratch. Wojtek do tworzenia swojej gry wykorzystał Javascript+html.
Gra dostępna jest pod tym adresem – zapraszamy do wypróbowania, a Wojtkowi gratulujemy!

Nasi uczniowie brali także udział w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury al. 29 Listopada 102 polegającym na stworzeniu prezentacji multimedialnej opisującej przygodę z Sindbadem z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”.
Uczennica klasy 4a Klaudia R. a także siostry Katarzyna Z.(4b) i Elżbieta Z.(6b) otrzymały wyróżnienie w w/w konkursie. Gratulujemy!

Opieką i radą w przypadku obu konkursów służył nauczyciel zajęć komputerowych p. Szymon Domaradzki.