Konkurs Pięknego Czytania

Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania
W dniu 8 marca 2017 r w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbył się ostatni etap X Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

Wśród 860 uczniów kategorii klas I-II pierwszą nagrodę i tytuł MISTRZA CZYTANIA otrzymał uczeń naszej szkoły Maciej P.(2b).
W uzasadnieniu jury czytamy: „Za aktywne czytanie, nienaganną dykcję, umiejętne wykorzystanie narzędzi aktorskich, trzymanie napięcia.”
Wśród 840 uczniów kategorii klas III-IV pierwszą nagrodę i tytuł MISTRZ CZYTANIA otrzymała uczennica naszej szkoły Martyna L.(4c). Warto zaznaczyć że rok wcześniej Martyna miała tytuł wicemistrzyni.
W uzasadnieniu jury czytamy: „Za nienaganną dykcję, umiejętność „postaciowania”, zróżnicowana, oryginalna interpretacja.”
Uczniom w trakcie konkursu towarzyszyła i wcześniej przygotowała p. Ewa Rausch-Münnich.

Gratulujemy!