Błękitny Marsz Pokoju ONZ

Opublikowano: piątek, 09, czerwiec 2017

5 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 2C wraz z trzema nauczycielami wzięli udział w Błękitnym Marszu Pokoju ONZ w formie happeningu „Młodzi dla pokoju”. Celem naszej akcji było promowanie solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie.

Głównym motywem kolorystycznym marszu był kolor błękitny. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. Klasa niosła ze sobą 100 niebieskich balonów (symbol nieba i pokoju) oraz transparenty z napisem „Młodzi dla pokoju”. Punktem kulminacyjnym marszu było dotarcie do czołgu IS-2 (symbol wojny) znajdującego się przy Muzeum Czynu Zbrojnego w Krakowie Nowej Hucie.

Błękitne balony, uczniowie przywiązali do korpusu czołgu wykrzykując przy tym hasło „Chcemy pokoju na świecie!”
Pod pokojowo przybranym czołgiem, spotkaliśmy się z kombatantem p. kapitanem Franciszkiem Baryłą. Życzył on nam, byśmy zawsze żyli w pokoju, wspierali się i rozumieli.

Tylko dzięki naszym wspólnym działaniom możemy sprawić, by świat był bezpiecznym domem dla przyszłych pokoleń. Każdy z nas powinien pamiętać, że pokój na świecie zaczyna się w nas samych!